Za bariérou fake news: migrace

Migrační vlny provází lidstvo od nepaměti. Dnešní svět čelí výzvě v podobě přílivu migrantů ze zemí zasažených válkou, politickou nestabilitou nebo nepříznivými klimatickými podmínkami. Dlouhodobě diskutované téma migrace ovlivňuje společenské klima i v zemích, které migrací přímo zasaženy nejsou. Přijďte diskutovat ve středu 8. listopadu v 18:30 do Bajkazylu.

Názorů slyšíme kolem sebe mnoho, ale většině diskuzí chybí to hlavní – fakta.

Přijďte na veřejnou debatu o migraci do Bajkazyl Brno a poslechněte si, jaký názor mají lidé, kteří se touto tématikou dlouhodobě zabývají a mají zkušenosti i z terénu. A to nejdůležitější – ptejte se!

Diskutovat budou Pavel Gruber ředitel Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF) a odbornice na migraci z Amnesty International ČR Šárka Antošová. Na bezprostřední zkušenost se můžete zeptat i přímo uprchlíka.

Pavel Gruber pracuje pro mezinárodní humanitární a zdravotnickou organizaci Lékaři bez hranic jako ředitel od roku 2011, v humanitárním sektoru působí s přestávkami od roku 1995. Dříve pracoval pro Charitu ČR a Člověka v tísni. Má zkušenosti z terénu mimo jiné z Bosny, Indonésie, Haiti, Gruzie nebo Ukrajiny.

Šárka Antošová dlouhodobě působí jako specialistka na migraci v neziskové organizaci Amnesty International ČR. Kromě představení základních faktů o migraci bude povídat i o výzkumu, který společně s dalšími kolegy provedla na ostrově Lesbu a přinese tak aktuální informace z terénu.

Otázky si můžete připravit i na naši brněnskou „Živou knížku“, pana Ing. Louai Al-Skafa ze Sýrie, který poskytne informace o migraci z osobního pohledu.

VSTUP ZDARMA

Událost na Facebooku najdete zde.

Please follow and like us:
Publikováno v Ostatní a označené ,,.