Seminář pro pedagogy/žky s živou knihovnou: V pátek 12. května v Brně!

Nabízíme semináře určené pedagogům a pedagožkám základních, středních a vysokých škol a dalším zájemcům o lidskoprávní vzdělávání.

Anotace semináře

Seminář je rozdělen na tři části. První se týká tématu lidských práv obecně a jeho začleňování do výuky. Ve druhé části účastníci/ce projdou živou knihovnou, ve které se setkají s konkrétními osobnostmi z různých menšin. Třetí část se věnuje reakcím na xenofobní, diskriminační či rasistické projevy. Seminář nabízí také prostor pro sdílení zkušeností a problémů, se kterými se ve škole pedagogové a pedagožky setkávají, metodické materiály a tipy pro usnadnění práce s tímto náročným tématem.

O živé knihovně

V živé knihovně si mohou návštěvníci/ce půjčit konkrétní osobu se zajímavým životním příběhem a zeptat se na vše, co je zajímá. Při živé knihovně se můžete setkat hned s několika osobnostmi, kteří jsou příslušníky menšin žijících v ČR. Patří mezi ně například Rmové, uprchlíci a migranti, sexuální menšiny, lidé se zdravotním hendikepem, lidé bez domova a další. Živá knihovna napomáhá překonávat strach z neznámého a nabourává zažité předsudky a stereotypy.

Termíny konání seminářů

PRAHA: čtvrtek 27.4.2017, 9:00 – 18:00

BRNO: pátek 12.5.2017, 9:00 – 18:00

Cena

Semináře jsou zdarma.

Pro koho je seminář určen

ZŠ, SŠ, VŠ pedagogové, studenti pedagogiky. Z jedné školy se může přihlásit i více zájemců/zájemkyň.

Místo konání

Konkrétní místo bude přihlášeným účastníkům/cím upřeněno.

Lektoři

Tým Amnesty International ČR pro vzdělávání k lidským právům (více než 5letá zkušenost s programy pro střední a základní školy a se vzděláváním pedagogů/žek).

Přihlášení

Přihlašovat na seminář se můžete elektronicky zde.

Další informace

PRAHA: jana.mydlilova@amnesty.cz , 607 166 153

BRNO: nela.armutidisova@amnesty.cz, 607 292 210

Please follow and like us:
Publikováno v Vzdělávání a označené ,,.