Komiksy Amnesty International na mezinárodním komiksovém festivalu KOMA

Výstava ŽIVÁ KNIHOVNA V KOMIKSECH ukazuje příběhy několika zajímavých a inspirativních lidí z řad zástupců menšin. Skrze komiksový příběh se vám odhalí například příběh muže, který žil 15 let na ulici, romské aktivistky, uprchlice z Afghánistánu nebo fotografa bez rukou. Výstavu můžete vidět na komiksovém festivalu KOMA na Malé Americe v Brně od 22. do 25. září.

Tématem letošního ročníku festivalu je VESMÍR a představuje různorodý kulturní program a výběr z komiksové tvorby českých a zahraničních autorů. Jejich kreslené příběhy Vás přenesou do blízkých i vzdálených světů. Těch nad Zemí, ale i těch v nás, co jsme na Zemi.

DSC_0961Výstava Amnesty International se zaměřuje na pozemský svět a jeho rozmanitost. Vychází z vyprávění spolupracovníků a spolupracovnic Amnesty International, kteří svůj příběh sdílí v rámci Živé knihovny. Živá knihovna představuje speciální typ knihovny, kde se místo knih půjčují konkrétní osoby se zajímavým životním příběhem. „Živými knihami“ jsou zástupci menšin žijící v České republice, například Romové, náboženské menšiny, zástupci LGBTI (lesby, gayové, bisexuálové, transgender, intersexuálové), cizinci, uprchlíci, hendikepovaní nebo lidé bez domova.

Většina předsudků a stereotypů vůči menšinám pramení z neznalosti jejich života a strachu z neznámého. Živá knihovna lidem zprostředkovává osobní zkušenost se zástupci menšin, kteří žijí vedle nás, ale přesto o nich víme jen velmi málo. Tato výstava předává dál jedinečné příběhy „živých knih“, které ve formě komiksů vytvořilo několik českých a slovenských umělců a umělkyň. Amnesty komiksy si také můžete v menším plakátovém formátu odnést s sebou na památku.

Program festivalu najdete na Facebooku https://www.facebook.com/festivalKOMA/?fref=nfi

a na festivalovém webu www.festivalkoma.cz

Všechny festivalové akce jsou pro návštěvníky volně přístupné a zdarma.

facebook_koma_01-2-002

 

 

Please follow and like us:
Publikováno v Vzdělávání a označené ,,,.